Wiadomość od Prezydenta UCI

McQuaid Patrick Prezydent UCI
 
 
uci
 
 
 
 
 

 

70. Tour de Pologne
Wiadomość od Prezydenta UCI

Jednym z uroków sportu rowerowego jest jego głębokie zakorzenienie w historii, które z powodzeniem łączy się z umiejętnością dotrzymywania tempa zmieniającym się czasom.

Tour de Pologne uosabia to zwycięskie połączenie. Ten rozegrany po raz pierwszy w 1928 r. wspaniały wyścig etapowy, który w 1952 r. stał się imprezą coroczną, będzie w tym roku świętować swoje 70. urodziny. Oznacza to bardzo dużą liczbę etapów, zwycięzców, przejechanych kilometrów i ekscytujących pojedynków pomiędzy najlepszymi kolarzami.

To właśnie takie wydarzenia jak Tour de Pologne, tak zakorzenione w tradycji, tworzą fundament naszego pięknego sportu. Jednak dyrektor wyścigu, Czesław Lang, i jego ekipa nigdy nie spoczywają na laurach. To właśnie dlatego w roku 2013 wprowadzają oni projekt pilotażowy, który ma na celu uczynić kolarstwo jeszcze bardziej ekscytującym i atrakcyjnym sportem zarówno dla zagorzałych fanów, jak i szerszej publiczności.

Szereg premii - takich jak premie lotne, premie na przełęczach górskich czy premie górskie - pozwoli kolarzom zdobyć punkty premiowe, co doda pazura każdemu dniu wyścigu. Bardzo się cieszę na wynik tej inicjatywy, którą planujemy wprowadzić do innych imprez w ramach UCI WorldTour w 2014 r.

Chciałbym skorzystać z tej okazji, by podziękować organizatorom, władzom lokalnym, organizacjom sportowym oraz wolontariuszom, dzięki którym to wspaniałe wydarzenie będzie mogło się odbyć bez najmniejszych problemów.

Kolarzom, którzy wystartują we Włoszech 27 lipca i przejadą łącznie 1227 km w ciągu siedmiu dni wyścigu chcę powiedzieć... droga jest daleka, ale bez wątpienia będzie pełna emocji i wielu najwspanialszych chwil w kolarstwie. Życzę wszystkim powodzenia.

 

Pat McQuaid
Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej