List Tiziano Mellarini

Pozdrowienia z okazji 70. Tour de Pologne

Z okazji 70. wyścigu, Tour de Pologne wychodzi poza swoje narodowe granice. Jest to historyczna meta, która podkreśla ugruntowaną pozycję wyścigu i uznanie, jakim wyścig cieszy się na arenie międzynarodowej.

Dla Trentino to zaszczyt i przyjemność móc gościć pierwsze dwa etapy tej ważnej imprezy sportowej. Jest to zarazem świadectwo silnych związków prowincji ze sportem rowerowym, a także z Polską – narodem, z którym utrzymujemy przyjazne i korzystne dla obu stron stosunki. Tour de Pologne w tym sensie umacnia to partnerstwo i otwiera drzwi do przyszłej współpracy w innych dziedzinach.

Dwa etapy trydenckie będą okazją dla polskich entuzjastów kolarstwa do odkrywania piękna środowiska i przyrody Trentino i tutejszych gór – Dolomitów, zachwycających tras wśród lasów i jezior z niektórymi podjazdami, które weszły na trwałe do historii tego sportu. Kolarstwo jest dyscypliną sportu zawierającą w sobie tak ważne wartości jak zapał i poświęcenie, a także jest dyscypliną, która pobudza sportowców, aby sprawdzili swoje możliwości i zmierzyli się z samymi sobą. Dlatego kolarstwo potrafi wyrażać bardzo ważne wartości sportowe.

Tego rodzaju wydarzenia sportowe należą z pewnością do najbardziej skutecznych form promocji, jakimi dysponuje dziś Trentino, aby zapewnić sobie rozpoznawalność w swych najbardziej znaczących aspektach. W szczególności dlatego, że tego rodzaju imprezy mają zdolność skupiania na sobie uwagi szerokiej publiczności. Po drugie, dzięki wysokiemu poziomowi organizacyjnemu, który Trentino może zaoferować oraz pozytywnemu obrazowi krainy, która dysponuje infrastrukturą sportową na najwyższym poziomie.

Kieruję szczególne podziękowanie pod adresem Komitetu Organizacyjnego i wyrazy wdzięczności do licznych wolontariuszy, którzy także przy tej okazji działają jak zgrana drużyna, demonstrując czynami wielkie oddanie i pasję, co umożliwia Trentino podejmować się organizacji imprez sportowych wysokiej rangi.

Na koniec pragnę serdecznie powitać wszystkich naszych gości i sportowców, którzy będą obecni w Trentino w dniach rozgrywania wyścigu i życzyć im, aby czuli się dobrze na naszej ziemi i aby zachowali o niej dobre wspomnienie.

Tiziano Mellarini

Członek Zarządu do spraw rolnictwa, leśnictwa, turystyki, promocji, myślistwa i rybołówstwa

PROWINCJA AUTONOMICZNA TRENTO