Aktualności

Finał Tour de Pologne w Krakowie co najmniej do 2018 roku!

23.10.2013

Jest porozumienie w sprawie organizacji w Krakowie finału pięciu kolejnych edycji Tour de Pologne. Dokument podpisali Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal oraz Dyrektor Generalny  Lang Team Czesław Lang.

źródło: UMK/ZIS/Lang Team

We wtorek, 22 października Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Czesławem Langiem – organizatorem wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Efektem spotkania, było zawarcie porozumienia w  sprawie kontynuowania współpracy przy organizacji i promowaniu Tour de Pologne pomiędzy Gminą Miejską Kraków, reprezentowaną przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego i Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala a firmą Lang Team, reprezentowaną przez Dyrektora Generalnego Czesława Langa. Dokument przewiduje m.in., że finał największej kolarskiej imprezy w naszym kraju będzie organizowany pod Wawelem w latach 2014 – 2018.

- Bardzo się cieszę, że przez następne 5 lat będziemy gościć finałową rywalizację najlepszych kolarzy globu. Dziś już nie ma wątpliwości, że Kraków jest dla Tour de Pologne tym, czym Paryż dla Tour de France - podkreśla Krzysztof Kowal, Dyrektor ZIS.

- Finałowa rywalizacja podczas Tour de Pologne to zawsze wielkie święto i prawdziwy „kolarski spektakl”. Fakt, że przez pięć kolejnych lat ten „spektakl będzie odgrywany” w tak wyjątkowym miejscu jak Kraków, to gwarancja niezwykłych emocji - mówi Czesław Lang, organizator wyścigu.

Ostatni etap Tour de Pologne rozgrywany jest w Krakowie nieprzerwanie od 2008 roku.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI