Aktualności

Grand Prix Polski za nami!

02.09.2013

31 sierpnia i 1 września pruszkowski welodrom był areną zmagań najlepszych kolarzy torowych świata. Wszystko za sprawą Międzynarodowych Zawodów Torowych Grand Prix Polski. Impreza zadebiutowała w kalendarzu UCI. Kolarska elita ścigała się w BGŻ Arenie. Głównym partnerem wydarzenia był TAURON Polska Energia.

Grand Prix Polski zorganizowano z inicjatywy Międzynarodowej Unii Kolarskiej.  W zawodach startowali kolarze z 19 państw. Impreza miała drugą najwyższą rangę w hierarchii UCI, po mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy i Pucharze Świata.

Pierwszego dnia rywalizacji odbyły się trzy konkurencje: omnium, sprint mężczyzn oraz scratch kobiet i mężczyzn. Katarzyna Pawłowska we wspaniałym stylu wygrała scratch oraz wyścig ze startu lotnego w omnium. Kamil Kuczyński zajął 3. miejsce w sprincie.

Drugiego i zarazem ostatniego dnia GP Polski odbyły się pozostałe trzy konkurencje: omnium kobiet i mężczyzn (wyścig indywidualny na dochodzenie, scratch, wyścig na 1km/500m), keirin mężczyzn, wyścig punktowy kobiet i mężczyzn, scratch juniorów i sprint drużynowy mężczyzn.

Polska drużyna sprinterów w składzie: Mateusz Lipa, Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki wywalczyła w zawodach drugie miejsce. W finale Polacy o 0,4 sekundy przegrali z Niemcami (Robert Forstemann, Joachim Eilers, Steffan Botticher).

Organizator zawodów: Polski Związek Kolarski oraz Lang Team.